כפר כישורית

כפר כישורית הוא בית לחיים לבוגרים עם צרכים מיוחדים, הממוקם על אדמות קיבוץ כישור בגליל המערבי. שתי הקהילות, כישורית וכישור, מהוות מודל שילוב ייחודי בו גרים זה לצד זה אנשיםרגיליםואנשים בעלי צרכים מיוחדים. שילוב  זה מאפשר לבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים, לחוות שייכות חברתית ושותפות קהילתית ותורם לא מעט גם לתושבים ה-“רגילים” .

הכפר הוקם כחלק מתפיסה רעיונית על פיה מגורים וחיים משותפים של שני סוגי האוכלוסייה,  יצירת מערך חיים נפרד עבור כל אחת מהקהילות לפי צרכיה, ויצירת יחסי גומלין בכל התחומים המאפשרים זאת, יאפשרו  לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים לממש את זכויותיהם וחובותיהם כאזרחים. בכישורית חיים כ-170 חברים המועסקים במספר ענפים מבניהם: כלביה, מרכז תקשורת, גן ירק אורגני, מאפייה, לול תרנגולות חופש, מחלבת עיזים, מגבנה וכמובן גם כרם ויקב.

יקב כישור הוא אחד הענפים המרכזיים בכפר, וחברי כישורית שותפים מלאים לתהליך הפקת היין. הם מטפלים בכרמים, בוצרים את הענבים, מבקבקים, מפיצים את היינות המוכנים, ולמעשה יוצרים את היינות במו ידיהם, בליווי והדרכה של צוות יועצים מומחים ועובדי הכפר. ביקב עובדים באופן קבוע ארבעה מחברי הכפר ובתקופות השתילה, הבציר והבקבוק, מצטרפים אליהם חברים רבים נוספים.

מקור תעסוקה נוסף עבור חברי הכפר הוא מרכז המבקרים של היקב. הם לוקחים חלק באירוח, חווים אינטראקציות עם מבקרים מבחוץ ורואים את פרי עמלם, מוצר שהם היו שותפים מלאים לתהליך הכנתו, מהכרם ועד לבקבוק, נמזג לכוסות, נלגם בהנאה ונמכר בחנות מרכז המבקרים, לאנשים המעוניינים להמשיך ליהנות מהיינות, גם לאחר הביקור.

נגישות

עלות משלוח בכל הארץ – 50 ₪ בלבד. משלוח חינם בהזמנה של 6 בקבוקים ומעלה. סגור

Have no product in the cart!
0